spirála spirála spirála spirála spirála spirála

O mně

„Děti mají schopnost vnímat daleko citlivěji než dospělí a hlavně jejich cit není svázán žádnými zkušenostmi. Je proto naší úlohou, aby první zkušenosti byly jak možno hodnotné.’’

Jiří Trnka

Myšlenkou tohoto citátu se nechávám inspirovat již několik desítek let v osobním životě i při práci s dětmi. Znovu a znovu se přesvědčuji, jak je nesmírně důležitá.

 

Moje dětství je spojeno s přírodou a hrami s kamarády, ale i s častými nemocemi. Vzpomínám si, že už jako malé dítě jsem věděla, že je ve mně radost a mé vnitřní bohatství, vše je možné a život je nádherně jednoduchý… Pak jsem na čas zapomněla… vše dopadlo, tak jak má, procitla jsem a vzpomněla si. Hravost ve mně zůstala a je stále.  A já v sobě sílu objevila sílu najít sama sebe a dozrát.

Vystudovala jsem Pedagogickou školu v Litomyšli se zaměřením učitelství v mateřské škole. Pracovala jsem v malotřídních a velkotřídních školách, na vesnici i velkoměstě jako učitelka a ředitelka. Absolvovala soukromou školu vědomého rodičovství, lektorství masáží dětí a kojenců se základy aromaterapie, lektorství dalšího vzdělávání, vzdělávání v oblasti osobního rozvoje, komunikace, nového pojetí partnerství a sexuality. Celou svou praxi pomáhám dětem spolu s rodiči ve výslovnosti hlásek. Více než osm let se zabývám působením komunikace na vývoj člověka, jak na sobě, tak i na ostatních. V současné době dělám přednášky a zážitkové semináře na téma přirozená komunikace s prezentací mé knihy a projektu, poradenství v komunikaci a lektroství masáží. 

Vnímám stále víc a víc, že děti jsou učitelé svých rodičů, jen stačí začít snímat, co naznačují a vyjadřují. V každém věku se můžeme učit od svých dětí, tak jako já od své dcery.

Všechny zkušenosti z mnohaleté práce s dětmi a rodiči, své objevené vnitřní bohatství realizuji v mém projektu Bílá oáza, jehož základem je moje kniha Mami, tati, jak si spolu povídáme.

 

Miluju své vlasy, oči, každý kousek mého já. Miluju pocit jistoty, radosti a stability v sobě. Miluju východ slunce nad kopci při pohledu z okna, klid, když se probouzí den. Miluju vítr, kapky deště na mé tváři, když bubnují na látku stanu, okno… šumění stromů lesa, jeho klid a přívětivost. Miluju majestátnost a stálost hor a kopců, přívětivost přírody a propojení s ní, vůni hlíny a hrabajícího sena... Miluju let ptáků, vrnění kočky, úsměv delfína, divokost a ušlechtilost koní, smích i smutek v očích psa, kvákání kačen na rybníce… opravdovost života všech zvířat. Miluju barvy kolem sebe, barvy ukryté v květinách, pastelkách, ve svých obrázcích, v upletených košíkách a ve všem, co vytvářím. Miluju úsměv dcery a moudrost rodičů… všechny děti, s kterými jsem se potkávala a potkávám.

Miluju bytí a tvoření se sebou a s opravdovými lidmi.

 

Doktor Wayne, spisovatel a řečník v oboru osobního rozvoje říká: „Každé dítě přichází na svět s tajným posláním. To znamená, že jste se narodili v určitou dobu, na určitém místě, za určitých podmínek a výjimečných okolností s jedinečným osudem. Přicházíte na Zem, abyste ve svém životě vykonali něco výjimečného, co dokážete jenom vy.“

 

Objevte své poslání, žijte svůj život a tvořte srdcem, ono vám cestu ukáže.

Hana Brodinová